You are currently viewing Sylwetka skinny fat? Jak poprawić wygląd?

Sylwetka skinny fat? Jak poprawić wygląd?

Sylwetka skinny fat to typ sylwetki, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Charakteryzuje się szczupłą sylwetką, ale z wyższym niż przeciętny poziomem tkanki tłuszczowej, odkładającej się w okolicy brzucha. Ten typ sylwetki może być trudny do ubioru, ponieważ nie pasuje do tradycyjnych kategorii rozmiarów odzieży. Istnieje jednak kilka wskazówek i sposobów, które pomogą Ci uprać się z nadmierną tkanką tłuszczową.

Jak wygląda sylwetka skinny fat?

Sylwetka skinny fat jest to sylwetka, która łączy wygląd szczupłej osoby z tkanką tłuszczową w szczególności zlokalizowaną w okolicy brzucha. Taka osoba najczęściej nie posiada wiele masy mięśniowej i jest raczej szczupła. Charakteryzuje się, nadmierną, wręcz nieproporcjonalną tkanką tłuszczową w obrębie brzucha i dość smukłymi, chudymi ramionami. Sylwetka skinny fat jest najczęściej spotykana u osób, które przez długi czas miały niedowagę lub które niedawno bardzo schudły. Można to również zaobserwować u osób, które są naturalnie szczupłe i powiedzmy że stronią od aktywności fizycznej. Dla tych osób znalezienie ubrania, które będzie dobrze pasować może być trudne.

sylwetka skinny fat

Sylwetka skinny fat – co zrobić?

Sylwetka skinny fat jak już sobie powiedzieliśmy, to nadmierna tkanka tłuszczowa, zlokalizowana w obrębie brzucha. Ale też smukła sylwetka, która nie posiada zbyt dużo masy mięśniowej. Jeśli uważasz że właśnie Ty, masz sylwetkę skinny fat, to poradziłbym Ci przeprowadzenie redukcji masy ciała, do poziomu satysfakcjonującego. Ponieważ wchodząc na dodatni bilans kalorii, zapewne zwiększy się też tkanka tłuszczowa. A to bardzo demotywujące dla osoby która chce poprawić swój wygląd. Sprawdź czy robić redukcję czy masę!

Od czego zacząć?

W walce z sylwetką skinny fat kluczowe będzie działanie długotrwałe, chodzi o to aby nie porzucać swoich wcześniej ustalonych założeń, co do wyglądu. Zacznij od wprowadzania zdrowych nawyków, które u większości osób wystarczą aby zmienić sylwetkę. Zadbaj o odpowiednią podaż kalorii w ciągu dnia. Dodaj do swojego życia aktywność fizyczną, nie musi to być siłownia, wybierz taką dyscyplinę, aby sprawiało Ci to przyjemność. Pamiętaj o nawodnieniu, które jest bardzo ważnym aspektem jeśli chodzi o regulowanie masy i składu ciała. Kolejnym aspektem o który warto zadbać jest regeneracja, tj. sen, śpij wystarczającą dla siebie ilość czasu. Dla większości będzie to około 8 godzin dziennie.

Trening w pasie neoprenowym, a sylwetka skinny fat

Zapewne spotkaliście się z pomysłem treningu w pasie neoprenowym lub obijanie folią miejsc z których chcemy pozbyć się tłuszczu. Jak to przekłada się na sylwetkę skinny fat? Przecież to właśnie nadmierny tłuszcz, zebrany w jednym miejscu. Niestety taka praktyka, nie przyniesie rezultatu. Mimo iż na chłopski rozum, taka praktyka ma sens, to zapewniam że absolutnie go nie ma. Taki zabieg, sprawi że po prostu spocisz się bardziej i fakt może się potem wydawać że brzuch jest mniejszy, ale gdy uzupełnisz płyny, wszystko wróci do poprzedniego stanu.

Sylwetka skinny fat Jak poprawić wygląd

Trening w bluzie, a sylwetka skinny fat

Tutaj sytuacja jest taka sama jak z pasem neoprenowym. Sylwetka skinny fat, to nadmiar tłuszczu, wypacanie się nie spali nadmiernej tkanki tłuszczowej. A jedynie sprawi że się odwodnisz, a jak już sobie powiedzieliśmy. Odpowiednie nawodnienie jest ważnym aspektem podczas redukcji masy ciała.

Miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej, mit?

Niestety, miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej to mit. Jeśli robiąc setki brzuszków, liczysz że spalisz tłuszcz z brzucha, jesteś niestety w błędzie, Jeśli robiąc tysiące przysiadów, liczysz że spalisz tłuszcz z ud, też jesteś w błędzie. To by było zbyt proste… Z tego co wiem, istnieją przesłanki, by uważać, że trening dołu, może troszkę przyczynić się do większego spalania tkanki tłuszczowej z dołu ciała. I analogicznie, trening góry ciała, może przyczyniać się do spalania większej ilości tłuszczu z górnych części ciała. Aczkolwiek, patrzyłbym na to z przymrużeniem oka. Ten temat wymaga dalszych badań. Podsumowując, nie da się odchudzać tylko konkretnego miejsca na ciele, tkanka tłuszczowa, spala się równomiernie.

Sylwetka skinny fat

Jakie ćwiczenia robić w przypadku sylwetki skinny fat?

Jeśli liczysz że robiąc więcej brzuszków czy innych ćwiczeń na brzuch, szybciej spalisz tłuszcz zebrany właśnie w tej okolicy, to niestety to tak nie działa. Tak jak sobie powiedzieliśmy wyżej, miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej, nie działa. Niezależnie czy posiadasz sylwetkę skinny fat czy nie, warto skupić się na podstawach. Dobrymi ćwiczeniami na brzuch są:
– Wznosy nóg w zwisie
– Hollow body
– Plank (deska)
– Allahy
– Woodchopper (lub skręty tułowia leżąć)

Podsumowanie:

Dbanie o podstawy jest niezbędne dla zdrowego stylu życia. Mamy tendencję do skupiania się na najnowszych trendach i modach, a zaniedbanie podstaw może prowadzić do sylwetki skinny fat. Dobra wiadomość jest taka, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o swoje ciało. Zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia to dwa niezbędne elementy do uzyskania zdrowej sylwetki. Ponadto należy zwracać uwagę na swoje zdrowie psychiczne i upewnić się, że każdej nocy odpoczywasz wystarczająco dużo.

Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio jestem tam aktywniejszy! 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments