You are currently viewing Poprawna technika wykonywania ćwiczeń – Naucz się!

Poprawna technika wykonywania ćwiczeń – Naucz się!

Poprawna technika wykonywania ćwiczeń, czyli coś co powinno być na pierwszym miejscu. Wiele osób niestety o tym zapomina w pogoni za ciężarem. Bo tak, warto progresować i robić więcej, ale progresja techniką to też progresja!

Kiedyś opowiadałem dlaczego poprawna technika jest ważna w artykule. Jeśli klikniesz tutaj, trafisz na artykuł. Postanowiłem też nagrać film na YouTube o takiej tematyce, zapraszam do oglądania. poprawna technika wykonywania ćwiczeń przełoży się na:
Angaż mięśnia docelowego wykonując ćwiczenia poprawnie, jesteś pewien że zaangażujesz do pracy mięsień na którym ci zależy. Masz pewność że pracujesz tym czym powinieneś. Dzięki czemu możesz spodziewać się efektów.
Mniejsze ryzyko kontuzji – wydaje się oczywiste, ale ćwicząc nieprawidłowo technicznie, zwiększa się ryzyko kontuzji i urazów spowodowanych treningiem. W efekcie możemy wykluczyć się z treningów na długi czas, co jest mega nie pożądane.
Dokładne śledzenie progresu – jeśli wykonujesz wszystkie ćwiczenia dobrze, zapewniasz sobie stały podgląd w progres. Jeśli oczywiście śledzisz to co robisz.

To dopiero moje początki na YouTubie, więc proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję że się podobało i trochę wiedzy oraz informacji udało się przekazać. Zapraszam do subskrypcji mojego kanału na YouTube.

Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio jestem tam aktywniejszy! 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments