You are currently viewing Pierwszy trening po szczepieniu COVID-19

Pierwszy trening po szczepieniu COVID-19

Pierwszy trening po szczepieniu COVID-19, był spoko. Dziś tylko krótko opowiem jak było po szczepieniu. Jak się czułem i czy coś mnie bolało. Jaki był mój trening po szczepieniu i czy w ogóle można trenować po szczepieniu. W sensie jak długa przerwę należy zrobić po szczepieniu. Na wstępie zaznaczę, że nie jestem lekarzem, ani nie mam wykształcenia medycznego i wszystkie moje zalecania i uwagi są moimi przemyśleniami i refleksją, a nie rada lekarza.

Pierwszy trening po szczepieniu

Jak było po szczepieniu?

Zapisaliśmy się na szczepienie na wtorek, fajne jest to, że można było zapisać się dzień wcześniej. Można było wybrać firmę szczepionki oraz punkt, w którym będziemy się szczepić. Z narzeczoną wybraliśmy Jonson&Jonson, ze względu na to, że jest jedno porcjowa 😁. Pierwsze godziny po szczepieniu – czuliśmy się dobrze jakby nic się nie stało, nawet się cieszyłem, że nie mam żadnych objawów.
Dokładnie 12 godzin od szczepienia, obudziłem się w nocy o 1, i na zmianę gorąco-zimno, lekki ból głowy oraz temperatura 38,2°C, wziąłem ibuprom i przez 3 godziny próbowałem usnąć, aż do 5:00 o której musiałem wstać.

Ogólnie cały dzień już był słaby i wyższa temperatura się utrzymywała. Jako ciekawostkę dodam, że jeśli masz gorączkę to zwiększa się twój wydatek energetyczny. Nie pamiętam dokładnych wartości, ale to było jakoś 10% kalorii, więcej za każdy 1° C ponad 37° C. Dodatkowo cały czas towarzyszy mi lekki ból ręki, przy ruchach. Po kolejnej nocy, już na szczęście przespanej, poczułem się znacznie lepiej, chociaż w nocy nadal trochę gorączkuje. Podsumowując, jeden dzień był okropny, a potem było coraz lepiej.

Pierwszy trening po szczepieniu

Pierwszy trening po szczepieniu zrobiłem trochę lżejszy, niż zrobiłbym to normalnie. Po pierwsze, dlatego że nadal czuję lekki ból w szczepionej ręce. A po drugie dlatego, że od szczepienia, to znaczy od wtorku, nie byłem aktywny treningowo, więc chciałem wrócić lekko. Czy szczepionka na COVID-19 wpłynęła na parametry treningowe? Fajnie by było jakby dodała siły! Ale nic takiego się nie stało. Na szczęście też nie zabrała siły 😂.

trening po szczepieniu

Trening po szczepieniu – czy można?

Jeśli lekarz powiedział że nie można to znaczy że nie można! Jeśli nic nie powiedział, bo nie zapytał*ś, to zrób sobie przerwę, nie zaszkodzi, takie jest moje zdanie.
Ogólnie producent szczepionki na COVID-19, nie wymienił wśród przeciwwskazań aktywności fizycznej. Co nie znaczy że od razu można robić trening na RPE 10 czy biec maraton. Po przyjęciu szczepionki organizm jest pochłonięty wytwarzaniem przeciwciał, więc wysiłek fizyczny może ten proces upośledzić. Lekarz zalecił mi zrobienie sobie 1-3 dni przerwy. Tak też zrobiłem, bo dostałem gorączki.
Ponadto ja miałem lekki ból w barku, natomiast narzeczona, miała dość spory problem z poruszaniem ręką, w takich wypadkach, zdecydowanie odradziłbym trening siłowy, szczególnie z wykorzystaniem tej obolałej ręki.

Chcesz zapisać się na szczepienie? Użyj tego linku https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth możesz potrzebować profilu zaufanego. A cały proces zapisywania się, jest bardzo prosty.

Obserwuj mój Instagram: https://www.instagram.com/darek.saker/ aby bardziej mnie poznać. Ostatnio staram się być tam aktywniejszy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments