You are currently viewing Opalanie natryskowe – co warto wiedzieć?

Opalanie natryskowe – co warto wiedzieć?

Dziś temat inny niż zwykle – opalanie natryskowe. Ale jak najbardziej pasuje do tematu zdrowia, sylwetki czy dbania o siebie. Ostatnio pisałem o witaminie D, która pochodzi między innymi od słońca. Niestety słońce może być też trochę szkodliwe, a dokładniej jego nadmiar. Jeśli chcesz mieć ładną, opaloną skórę, bez ryzyka poparzeń, przebarwień i zmarszczek, ten artykuł jest dla Ciebie.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Zabieg opalania natryskowego wykonuje się w specjalnie do tego przeznaczonej kabinie. Wchodzi się do niej w kostiumie, bieliźnie lub nago (należy dopytać salon). Najczęściej zakłada się czepek lub inne nakrycie głowy, aby chronić włosy. Następny krok to już proces opalania. Kosmetyczna przy użyciu odpowiedniego sprzętu, rozpyla preparat, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Po zabiegu odczekuje się kilka minut, aby efekt opalenizny się utrwalił.

Jak długo trwa zabieg opalania natryskowego?

Zabieg opalania natryskowego przeważnie trwa do około 20-30 minut. Nakładanie preparatu przez kosmetyczkę nie powinno zająć dłużej niż 10 minut. Po nałożeniu płynu, ciało jest osuszane specjalną suszarką.

opalanie natryskowe warszawa

Opalanie natryskowe czy solarium?

Opalanie natryskowe czy solarium? Warto pochylić się nad wadami i plusami obu tych sposobów na polepszenie wyglądu. Solarium czy nawet zwykłe słońce, to promieniowanie UV które dzielimy na UVA, UVB i UVC. Dla zdrowia i kondycji naszej skóry największe znaczenie ma promieniowanie UVA, które stanowi jedną z głównych powodów rozwoju raka skóry. Można uniknąć tego promieniowania i jednocześnie nadać skórze ładny kolor korzystając właśnie z opalania natryskowego.
Dodatkowo opalanie natryskowe daje znacznie szybsze efekty niż standardowe opalanie, co więcej, możemy samemu dobrać kolor jaki nas interesuje.

Jak długo utrzymuje się efekt po opalaniu natryskowym?

Przy odpowiednej pielęgnacji skóry opalenizna utrzymuje się około 2 tygodnie.

Jak często można korzystać z opalania natryskowego?

Z racji iż metoda opalania natryskowego jak bezpieczna dla skóry, nie ma przeciwskazań czy ograniczeń co do częstotliwości wykonywania tego zabiegu.

Czy opalenizna jest równomierna?

To zależy – od salonu i od sprzętu jaki posiada dany salon. Na przykład sprzęt wykorzystywany w Easy Tan w Warszawie i Wrocławiu, pozwala na nałożenie płynu lekką mgiełką, co zapewnia równomierne rozłożenie się preparatu. Dzięki temu, nie ma ryzyka że na opalenizna będzie nie równomierna czy że powstaną plamy.

wszystko o opalaniu natryskowym

Przygotowanie do opalania natryskowego

Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu jest dość ważne, dzięki temu po prostu uzyska się lepszy i długotrwały efekt. Przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling całego ciała, dzięki temu efekt będzie dłuższy. Nie można stosować kremów, balsamów lub innych nawilżających  kosmetyków. Ciało nie może być też podrażnione depilacją lub skaleczone.

Po zabiegu opalania natryskowego

Płyn do opalania natryskowego po zabiegu jest aktywny jeszcze około 6-8 godzin. Przez ten czas nie powinno się kąpać, ani uprawiać sportu, chodzi o to aby się przesadzanie nie spocić. Po upływie tych 6-8 godzien, należy zmyć resztki preparatu pod prysznicem za pomocą mydła, ale bez używania gąbki, należy też unikać gorącej wody.

Opalanie Natryskowe – Przeciwwskazania

Ogólnie opalanie natryskowe, nie jest niebezpieczne. Jedyne przeciwwskazania to choroby skóry lub alergie. Poza tymi oczywistymi jak rany czy świeże blizny. Dodatkowo osoby z nadmierną potliwością, raczej nie powinny korzystać z zabiegu opalania natryskowego, ponieważ preparat może po prostu spłynąć.

Aby umówić wizytę, wpisz w google opalanie natryskowe Warszawa i znajdź stronę Easy Tan.

Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio jestem tam aktywniejszy!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1 rok temu

Jeśli już miałbym wybierać, to zdecydowanie sięgnąłbym po opalanie natryskowe. Solarium to raczej nic bezpiecznego…