You are currently viewing Jaki sport spala najwięcej kalorii?

Jaki sport spala najwięcej kalorii?

Jaki sport spala najwięcej kalorii? Jeśli zaczynasz swoją przygodę z odchudzaniem na pewno zastanawiasz się jaką aktywność fizyczną dobrać, aby spalić najwięcej kalorii. Pamiętaj że najłatwiej Ci będzie uprawiać sport, który sprawia ci najwięcej przyjemności. Spróbuj nowych form aktywności fizycznej i nie patrz tylko pod kątem „jaki sport spala najwięcej kalorii”.

Korzyści z aktywności fizycznej

Tak jak pisałem wyżej, nie patrz tylko pod kątem „jaki sport spala najwięcej kalorii”. Aktywność fizyczna to też szereg innych korzyści:

  • Poprawa kondycji
  • Poprawa odporności
  • Poprawa samopoczucia
  • poprawa krążenia
  • Wzmocnienie stawów
  • Mniejsze ryzyko zawału serca

Preferencje > Jaki sport spala najwięcej kalorii?

Rodzajów aktywności fizycznej i sportów jest bardzo wiele. Każdy ma swoje preferencje według mnie ważne jest aby uprawiać aktywność, która spełnia właśnie Twoje preferencje. Aktywność jaką wybierzesz, powinna być dostosowana do Twoich możliwości, wieku, czasu jaki trzeba na nią przeznaczyć czy pieniędzy jakie trzeba wydać. Niektóre sporty wymagają partnera jak na przykład tenis, niektóre są zespołowe jak gra w piłkę nożną. Niektóre sporty możesz wykonywać sam, chociażby bieganie. Zastanów się czy lubisz bardziej sporty zespołowe czy indywidualne. Czy sport bardziej relaksujący jak na przykład pływanie czy taki w którym musisz maksymalnie się zmęczyć (RPE10).

Jaki sport spala najwięcej kalorii - tenis

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Tenis ziemny

Tenis ziemny to bardzo dynamiczny i wyczerpujący ale też przyjemny sport. Niski wkład początkowy, jedyne czego potrzebujesz to buty do tenisa. Rakieta do tenisa najczęściej jest możliwa do wypożyczenia, więc amatorsko nie trzeba jej kupować. Godzinna gra spala około 600 kalorii, to bardzo dużo.

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Jazda na rolkach

Jazda na rolkach według mnie jest jedną z przyjemniejszych form aktywności. W całej Polsce pojawia się coraz więcej ścieżek gdzie można sobie pojeździć. Ta aktywność wiąże się jedna z wydatkiem początkowym, zakup rolek i ewentualnie ochraniaczy i kasku to kosz około 200 zł. Plusem jest jednak to że podczas jazdy pracuje praktycznie całe ciało. Godzina spędzona na jeździe na rolkach spala od około 300 do nawet 800 kcal.

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Jazda na rowerze

Jazda na rowerze, to zdecydowanie moja ulubiona forma aktywności. Przejażdżka w ciepłe lato to dla mnie najwyższa forma relaksu. Niestety jazda na rowerze to najwyższy wkład początkowy, ponieważ zakup roweru do najtańszych nie należy. Godzinna jazda na rowerze wolnym tempem spali około 300 kalorii, natomiast jazda szybka, może spalić nawet 600 kalorii.

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Pływanie

Pływanie dobrze odpręża i relaksuje ale też pozytywnie wpływa na ciało i co najważniejsze – pozytywnie wpływa na kręgosłup. Koszty początkowe to jedynie strój i wejściówka na basen. Godzina pływania może spalić od 500 do 600 kalorii.

Jaki sport spala najwięcej kalorii - bieganie

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Bieganie

Bieganie jest jedną z najbardziej uniwersalnych form aktywności. Cechuje się też niskim wkładem początkowym, ponieważ potrzebujesz tylko butów i wygodnego ubrania. Biegając codziennie o 6 rano, masz pewność że nic gorszego nie spotka cię przez resztę dnia. A tak poważnie, to bieganie kilka razy w tygodniu dobrze wpłynie na kondycję. Godziny trening tego typu spala około 400 kalorii.

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Taniec

Taniec to aktywność fizyczna która może być tak samo męcząca jak bieganie. Również dobrze wpływa na kondycję i krążenie. Do amatorskiego tańca nie potrzebujesz sprzętu. Godzina tańca spala od 150 do 400 kalorii, w zależności jaki tanieć praktykujesz.

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Skakanka

Skakanka to tani i dobry sposób na spalenie kalorii w domu. Niski wkład początkowy, skakankę można kupić już za 10 – 20 złoty. Aby wykonać trening nie musisz nawet wychodzić z domu. Skakanie na skakance wcale nie musi być nudne, możesz uczuć się wykonywać triki. Pół godziny treningu spala od 200 do 400 kalorii.

Jaki sport spala najwięcej kalorii piłka nożna

Jaki sport spala najwięcej kalorii? – Piłka nożna

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Wkład początkowy to właściwie tylko piłka i buty. Bardziej problematyczne jest zebranie odpowiedniej grupy ludzi, aby rozegrać mecz. Godzina gry spala nawet 600 kalorii, no chyba że przez godzinę stoisz na bramce, wtedy trochę mniej.

Jak dobrać aktywność?

Najlepiej spróbuj wszystkiego. Możliwe że dopiero polubisz jakąś aktywność, dopiero gdy jej spróbujesz. Zapytaj znajomych czy uprawiają regularnie jakiś sport i dołącz do nich. W grupie znajomych szybciej się zaadaptujesz.

Podsumowanie:

Im wyższy wysiłek, tym wyższe zużycie energii. To znaczy że im bardziej męczący sport tym więcej zużywasz kalorii. Jeśli chcesz schudnąć, nie wybieraj sportu na siłę, wystarczy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i trzymać się założeń. Pomocny też będzie plan treningowy, którego będziesz się trzymać.

Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio jestem tam aktywniejszy! 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments