You are currently viewing Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Jak spalić tłuszcz z brzucha? Jeśli trafił*ś na ten wpis, szukasz pewnie jakiegoś prostego sposobu na pozbycie się oponki z brzucha. Sposób taki oczywiście jest, ale od Ciebie zależy czy będzie prosty. Dziś dowiesz się, czy w ogóle możliwe jest spalanie tkanki tłuszczowej w jakiejś konkretnej części ciała. Czy sposoby takie jak, ćwiczenia w pasie neoprenowym na brzuchu dadzą szybsze efekty? Czy spalacze tłuszczu, są w ogóle warte Twoich pieniędzy? I jakie ćwiczenia faktycznie pomogą, uzyskać fajnie wyglądający brzuch.
Poniżej odpowiedź na pytanie, co zrobić, żeby spalić tłuszcz z brzucha?

Czy trening w pasie neoprenowym może spalić tłuszcz z brzucha?

Jeśli ktoś powiedział Ci, że robiąc trening w pasie neoprenowym lub co gorsza foli sterczowej, szybciej spalisz tłuszcz z owiniętego miejsca. Najlepiej będzie jeśli przestaniesz słuchać rad tej osoby. Niestety taki trick, choć na pierwszy rzut oka, wydaje się mieć sens, absolutnie go nie ma. Dzięki pasowi lub foli na brzuchu, spocimy się bardziej, ale nic pyzatym. Taki zabieg nie topi tłuszczu, jak uważają zwolennicy takich praktyk. Pomyśl sam, smażąc tłuste mięso na patelni, ono się poci czy to tłuszcz się wytapia? A gdy jesteś owinięty folią, to się pocisz czy tłuszcz się wytapia? No właśnie, taki zabieg, sprawi że po prosty spocisz się bardziej i fakt może się potem wydawać że brzuch jest mniejszy, ale gdy uzupełnisz płyny, wszystko wróci, do poprzedniego stanu.

Czy trening w bluzie, pomoże spalić tłuszcz z brzucha?

Niestety też nie, zasada jest taka sama jak przy owijaniu się pasem neoprenowym czy folią. Takie praktyki sprawią że spocisz się bardziej i prawdopodobnie bardziej zmęczysz. A to z kolei może, obniżyć prace jaką byś wykonał/a podczas treningu. Co to oznacza? Chodzi mi o to, że zmęczysz się szybciej, nie przepalając tylu kalorii, ile być przepalił/a bez bluzy.

Miejscowe spalanie tanki tłuszczowej

Miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej, mit?

Niestety, miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej to mit. Jeśli robiąc setki brzuszków, liczysz że spalisz tłuszcz z brzucha, jesteś niestety w błędzie, Jeśli robiąc tysiące przysiadów, liczysz że spalisz tłuszcz z ud, też jesteś w błędzie. To by było zbyt proste… Z tego co wiem, istnieją przesłanki, by uważać, że trening dołu, może troszkę przyczynić się do większego spalania tkanki tłuszczowej z dołu ciała. I analogicznie, trening góry ciała, może przyczyniać się do spalania większej ilości tłuszczu z górnych części ciała. Aczkolwiek, patrzyłbym na to z przymrużeniem oka. Ten temat wymaga dalszych badań.
Podsumowując, nie da się odchudzać tylko konkretnego miejsca na ciele, tkanka tłuszczowa, spala się równomiernie. I może minąć sporo czasu, zanim tłuszcz zacznie schodzić z miejsca na którym najbardziej nam zależy.

Czy ćwiczenia na brzuch, spalają tłuszcz z brzucha?

Nie. Ćwiczenia na brzuch, NIE spalają tłuszcz z brzucha, tak samo jak ćwiczenia na nogi nie spalają tłuszczu z nóg. Ale spokojnie, jest rozwiązanie! Żeby odchudzić brzuch, uda, boczki czy jakiekolwiek miejsce chcesz, musisz być w deficycie kalorycznym. Oblicz sobie swoje zapotrzebowanie, potem oblicz makroskładniki i po trzymaniu się ustalonych założeń, zależnie od tego ile masz tkanki tłuszczowej, prędzej czy później przyjdą efekty.

Jakie ćwiczenia robić, żeby mieć płaski brzuch

Czy spalacze tłuszczu, spalą tłuszcz z brzucha?

Tak i nie, powiedziałbym że to zależy. Spalacze tłuszczu mogą pomóc, ale należy pamiętać, że są to najbardziej zanieczyszczone suplementy. Może być w nich coś zupełnie innego niż zapewnia producent. Poza tym, efekt jaki mogą dać spalacze tłuszczu to jakieś 100 kcal, co według mnie nie jest warte zachodu. To mniej niż jedno jabłko lub banan w ciągu dnia.
Ale tak, mogą pomóc, tylko że tak jak pisałem wyżej, nie istnieje coś takiego jak spalanie tkanki tłuszczowej miejscowo. Nawet po stosowaniu spalacze tłuszczu, w których producent zapewnia, że spala tłuszcz z brzucha. Należy pamiętać, że jest to po prostu chwyt marketingowy.

Jakie ćwiczenia robić, żeby mieć płaski brzuch

Jakie ćwiczenia robić, żeby spalić tłuszcz z brzucha?

Jakie ćwiczenia robić? Najprawdopodobniej w kuchni! 😂 Trzymając deficyt kaloryczny schudniesz i odkryjesz brzuch nawet bez ćwiczeń. Oczywiście ćwiczenia będą pomocne, nie tylko przy utrzymaniu masy mięśniowej, ale też przy wytwarzaniu większego deficytu kalorycznego.
Jakie więc ćwiczenia robić żeby schudnąć? Wszelkiego rodzaju cardio spowoduje przepalanie większej ilość kalorii w ciągu dnia. Znajdź taką aktywność którą jesteś w stanie wykonywać, przez zaplanowany okres czasu i się nie znudzi! Mogą być to nawet spacery czy jazda na rowerze, nie zamykaj się na siłownię.

6 ćwiczeń na mocne mięśnie brzucha!

Pamiętaj o tym, że brzuch pracuje też przy większości ćwiczeń wielostawowych – przysiad, martwy ciąg angażują brzuch, mimo że możesz tego nawet nie czuć.
Dobrze będzie przetrenować brzuch we wszystkich możliwych ruchach:
– Wznosy nóg w zwisie
– Hollow body
– Plank (deska)
– Allahy
– Woodchopper (lub skręty tułowia leżąć)
Dobrych ćwiczeń jest mnóstwo, to oczywiście tylko kilka, moich ulubionych które sam stosuje lub ze swoimi podopiecznymi.
Pamiętaj że ćwiczenia na brzuch, nie wyszczuplą brzucha, piszę jeszcze raz, na wypadek jeśli nie czytał*ś , tylko zjechał*ś na sam dół.

Obserwuj mój Instagram: https://www.instagram.com/darek.saker/ aby bardziej mnie poznać. Ostatnio staram się być tam aktywniejszy

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments