You are currently viewing Jak przytyć?

Jak przytyć?

Jak przytyć? Większość osób prawdopodobnie uważa, że bardziej problematyczne jest, jak schudnąć. Chociaż temat, przybierania na wadze, potrafi być trudniejszy, niż temat chudnięcia. W ogóle to jeden z pierwszych wpisów dotyczył jak chudnąć – Ile jeść żeby schudnąć? Postaram się niżej wymienić, jak najwięcej praktycznych porad, jak przytyć. Ale najpierw:

Od czego zacząć?

Według mnie, na początku dobrze było by się upewnić, czy aby na pewno mamy problem z niska wagą. Osoby trenujące siłowo, nie powinny sugerować się BMI, ponieważ ich waga jest zawyżona przez masę mięśniową. Ale osoby które nie trenują siłowo, mogą się posłużyć tym wyznacznikiem. Dobrze! Nie wnikając w jaki jest powód, tego że chcesz przytyć. Od czego zacząć? Fajnie byłoby, określić sobie czy chcesz zacząć liczyć kalorie i dodawać po trochę, aby być w nadwyżce kalorycznej, jak to zrobić tłumaczę tutaj – Ile jeść żeby schudnąć? Lub czy chcesz po prostu wdrażać sposoby, które ułatwią Ci spożywanie większej ilości kalorii. Dodam, że sam fakt, iż liczysz kalorie, nie sprawi, że będzie się je jakoś łatwiej jeść. Wtedy też trzeba będzie posługiwać się radami które opisałem niżej.

Jak zdrowo przytyć

Jak przytyć? – porady

  1. Poszukaj nowych przepisów – możliwe że jedzenie które gotujesz, Ci się znudziło.
  2. Postaraj się jeść 4-6 posiłków w ciągu dnia. Ile posiłków jeść dziennie, żeby schudnąć? Przeczytaj żeby dowiedzieć się więcej.
  3. Sprawdź indeks sytości i jedz produkty które sycą mniej.
jak przytyć

4. Jedząc szybko, łatwiej jest dostarczyć więcej kalorii gdy nie bawisz się jedzeniem.
5. Pij soki owocowe, ale nie przed posiłkiem, ogólnie nie pij przed posiłkiem.
6. Pamiętaj że nie musisz jeść w 100% czysto, miejsce na słodycze powinno się znaleźć.
7. Kalorie możesz wypijać, spróbuj robić szejki – 10 najlepszych shake 'ów na przytycie!
8. Jedz więcej orzechów i pestek.
9. Możesz podjadać między posiłkami.
10. Zwiększ dzienne spożycie tłuszczy nawet do 40% z diety.
11. Zmniejsz dzienne spożycie białka (do 1,4g na kmc) i błonnika.
12. Jasne pieczywo, będzie mniej sycące, możesz spokojnie je jeść.
13. Jedz więcej produktów wysoko kalorycznych – awokado, suszone owoce, oliwa.
14. Używaj sosów do jedzenia.

Jak przytyc

Jak przytyć na masie?

Warto wspomnieć, że trening siłowy, będzie determinował czy będziemy przybierać na wadze tylko w tłuszcz czy w tłuszcz i mięśnie. Warto też trenować siłowo, ponieważ pośrednio dzięki treningowi, może zwiększyć się apetyt. Podczas okresu budowania masy mięśniowej, gdy występuje już problem z przejedzeniem kalorii, można zrobić mini-cut. Jest to taka przerwa w masie, dzięki której trochę nabiera się apetytu i spala tkanki tłuszczowej. Chodzi o to że robimy sobie taką mini redukcje. Warto go zrobić co jakieś 12-15 tygodni masy, ale nie jest konieczny, zleży jak się czujesz. A ile kalorii obciąć? To zależy, od tego ile kalorii spożywałeś na masie i jak zmieniała się waga.
Co więcej, podczas „masowania” raczej utrzymywałbym to białko na poziomie 2g na kilogram masy ciała, no minimum 1,6g nie mniej.

Obserwuj mój Instagram: https://www.instagram.com/darek.saker/ aby bardziej mnie poznać.

2.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments