You are currently viewing Jak poprawić jakość snu? Lepszy sen – proste sposoby!

Jak poprawić jakość snu? Lepszy sen – proste sposoby!

Jak poprawić jakość snu? Czyli coś co jest niezmiernie ważne, ponieważ odpowiednia regeneracja jest kluczowa podczas kształtowania sylwetki. Sen jest formą regeneracji której nie da się niczym zastąpić. Nie ma takich suplementów, ani leków, które zastąpią sen.

Gdy często się nie wysypiasz, narażasz się na większe ryzyko kontuzji, ale też a zwiększasz poziom kortyzolu – hormonu stresu. Dodatkowo obniżasz poziom leptyny, a to z kolei taki hormon odpowiedzialny za odczuwanie głodu. Podsumowując, jeżeli spisz zbyt mało, masz większą ochotę na jedzenie i organizm jest bardziej zestresowany.

W poniższym materiale wiele wskazówek jak poprawić jakość snu w bardzo prostych krokach. Zachęcam też do sprawdzenia artykułu o regeneracji po treningu.

To dopiero moje początki na YouTubie, więc proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję że się podobało i trochę wiedzy oraz informacji udało się przekazać. Zapraszam do subskrypcji mojego kanału na YouTube.

Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio jestem tam aktywniejszy! 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Najważniejszy czynnik który może powodować ciągłe zmęczenie i senność to po prostu niedobór snu lub sen słabej jakości. Dla większości osób zaleca się aby spać minimum 7 godzin dziennie, chociaż ta wartość może się nieco różnić. Najlepiej sam sprawdź, po ilu godzinach obudzisz się bez zmęczenia. Warto jednak pamiętać, że długość snu jest ważna, ale to jego jakość może przesądzić, o tym czy obudzisz się wyspany. Sprawdź porady dotyczące poprawy jakości snu, kliknij tutaj. […]