You are currently viewing Głód podczas odchudzania? Zmień to!

Głód podczas odchudzania? Zmień to!

Głód podczas odchudzania? Co jeść i czego nie jeść żeby nie być głodnym podczas odchudzania? A może to co jesz ma marginalny wpływ na uczucie głodu podczas odchudzania? Może wystarczy zwrócić uwagę na inne rzeczy, niż tylko to co się je? Odpowiedź brzmi „to zależy”, podczas odchudzania trzeba zwracać uwagę, na wszystko!
Łap kilka rad, które pomogą Ci w walce z uczuciem głodu. A gdybyś chciał zapisać sobie je na przyszłość, kiedyś zrobiłem parę grafik na Instagram: https://www.instagram.com/p/CDDqH5VBGrK/ https://www.instagram.com/p/CDGN7NVBJye/

Głód podczas odchudzania? Spróbuj jeść więcej białka i błonnika

Białko jest ważne nie tylko dzięki swoim właściwością budulcowym, ale też odczuwania głodu, posiłki bogate w białko sycą bardziej, białeczko znajdziemy w mięsach, twarogu, jogurtach, strączkach i praktycznie wszędzie w mniejszej lub większej ilości. Błonnik też jest bardzo istotny, pomoże w szybszym najedzeniu się dzięki temu że, nazwijmy to „pęcznieje”. Błonnik znajdziesz w warzywach, owocach i na przykład w produktach pełnoziarnistych.

Bazuj na indeksie sytości aby zmniejszyć głód podczas odchudzania.

Czym jest indeks sytości? To wykaz produktów które zapewniają największą sytość, po prostu pokazuje to czym się najbardziej najesz. Warto się z tym zapoznać planując sobie posiłki, może zaskoczyło Cię to że ugotowanymi ziemniakami najesz się najbardziej?

Głód podczas odchudzania

Głód podczas odchudzania – psychiczny czy fizyczny?

Według mnie najwięcej problemów sprawia odróżnianie głody psychicznego od fizycznego, co to znaczy? Głód psychiczny to po prostu apetyt, ochota na coś samczego bez uczucia głodu, chcesz cos zjeść bo masz na to ochotę. Głód fizyczny, to już ten „właściwy głód” czyli czujesz że zjadłbyś cokolwiek, po postu twój organizm domaga się energii.

Wysypianie się zmniejszy głód podczas odchudzania

Łatwo powiedzieć, prawda? Jeżeli tryb życia nie pozwala na wysypianie się, warto wtedy zadbać o jakość snu, (Sprawdź Jak dobrze spać, 10 praktycznych porad.). Dlaczego sen jest tak ważny? Niedobór snu powoduje spadek hormonów sytości (leptyna) i wzrost hormonów głodu (grelina). Ponadto, śpiąc mniej mamy więcej czasu na jedzenie w ciągu dnia. 😂

Warzywa i owoce zmniejszą głód podczas odchudzania

Jedz warzywa i owoce, to chyba nic odkrywczego, mimo to sporo osób ma problem ze zjedzeniem dziennego minimum według WHO jakim jest 400g warzyw i owoców. Dla przykładu kilogram truskawek ma 330 kcal, a kilogram kalafiora 270 kcal. Jesteś w stanie zjeść 2 kilogramy jedzenie? Dodatkowo warzywa i owoce mają sporo błonnika o którym już coś wspomniałem ale też mają pełno witamin i minerałów. Jednym słowem warto!

Głód podczas odchudzania

Odpowiednie nawodnienie zmniejszy głód podczas odchudzania

Nie zapominaj o nawodnieniu, odpowiednia podaż płynów, nie tylko wody w ciągu dnia jest bardzo ważna. Już lekkie odwodnienie organizmu może odbić się negatywnie na treningu, ale też niską konsumpcja płynów sprzyja przejadaniu kalorii. Wypij szklankę wody 30 min przed posiłkiem, a gwarantuje że bardziej się najesz.

Skup się na jedzeniu

Następnym razem podczas posiłku, wyłącz telewizor, odłóż telefon, po prosty skup się na jedzeniu. Pomyśl o tym co jesz, jak Ci to smakuje, jaką ma konsystencje, jaką temperaturę. Prawdopodobnie sprawi to że bardziej się najesz. Często zjadamy coś w pospiechu, nawet nie ogarniając że coś się zjadło.

Podsumowanie:

Spróbuj wdrażać powyższe rady, ale jeśli wydaje Ci się że to zbyt wiele. Nie bierz się od razu za wszystkie, wybierz te które wydają Ci się łatwe do ogarnięcia i stopniowo dodawaj. Jeśli będziesz stosować się do wszystkich rad, gwarantuje że nie będziesz chodzić głodny podczas odchudzania!

Sprawdź też jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, żeby na pewno być w deficycie i redukować tłuszcz! Sprawdź Ile jeść żeby schudnąć?

Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio staram się być tam aktywniejszy! 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Kluczem do zachowania wagi, po skończonej redukcji tkanki tłuszczowej, jest trzymanie się nawyków żywieniowych, które liczenie kalorii tak dobrze wyrabia. Jeśli potraktujesz liczenie kalorii jako naukę o […]