You are currently viewing Czym zajmuje się trener online?

Czym zajmuje się trener online?

Czym zajmuje się trener online lub trener personalny online? Praca trenera online jako zawód, w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. A podczas pandemii, jeszcze bardziej. W ogóle pandemia pokazała, że sporo zawodów można wykonywać w sieci i to tak samo dobrze jak stacjonarnie. Wiele osób decyduje się na prowadzenie online, a współpraca z trenerem jest bardzo pomocna. Często trener oferuje też stały kontakt, co według mnie jest świetną opcja na początku przygody z siłownia, czy po prostu odchudzaniu.

Czym zajmuje się trener online?

Przeważnie trener online, zajmuje się układaniem planów treningowych, planów żywieniowych i doborem odpowiedniej suplementacji. Niektórzy trenerzy mają w swojej ofercie wideo-analizę ćwiczeń, czyli nagrywasz się podczas ćwiczenia, a trener weryfikuje czy ćwiczenie jest wykonywane w odpowiedni sposób. Jest też wiele trenerów którzy oferują tylko współprace na zasadzie IIFYM czyli liczenie kalorii. Nie tworzą oni jadłospisów. Liczenie kalorii czy jadłospis, co wybrać? Sam sprawdź co będzie lepsze. Warto podkreślić, że jadłospis, będzie droższą opcją, ze względu na czasochłonność jego tworzenia.

Tak jak wspomniałem, niektórzy trenerzy oferują stały kontakt, ale w większości jednak jest to kontrola postępów w raportach, które należy wysyłać co dwa tygodnie lub rzadziej. Czym zajmuje się trener online? Niektórzy trenerzy oferują też trening personalny na Skype czy innej platformie. Co też jest fajną opcją, chociaż według mnie, nie wykryje się wtedy wszystkich niuansów podczas wykonywania ćwiczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany prowadzeniem online przeze mnie, sprawdź ofertę współpracy w zakładce wyżej.

trener personalny online

Dla kogo jest trener online?

Dla kogo jest trener personalny online i prowadzenie online? Aktualnie, praktycznie dla każdego z dostępem do Internetu. Prawdopodobnie osoby początkujące mogą najwięcej otrzymać podczas współpracy. Po pierwsze, stały kontakt zapewni odpowiedź na każde pytanie, nawet takie na pozór proste. Po drugie, otrzymasz plan treningowy, plan żywieniowych lub kalorie i plan suplementów. Jako trzecie, często trener może pomóc w ustaleniu celu, masa czy redukcja. I ostatnie, po czwarte, wideo-analiza ćwiczeń, prawdopodobnie wiele się nauczysz podczas nawet miesięcznej współpracy. Trenerzy na siłowniach, oferują głównie plany treningowe i korygują technikę.

Osoby zaawansowane lub osoby które przygotowują się do zawodów, też korzystają z prowadzenia online, z tym że trochę na innych zasadach. Głównie chodzi o to, że w przypadku samych siebie nie jesteśmy obiektywni lub kombinujemy zbyt dużo. Dlatego osoba nawet zaawansowana, potrzebuje kogoś kto chłodnym okiem spojrzy i będzie kontrować cały proces. Co więcej, często osoby zaawansowane lub przygotowujące się do zawodów, potrzebują osoby która pomoże kontrolować wspomaganie.

Czy warto?

Myślę że tak, ale nie dlatego że się tym zajmuję. Osoby początkujące, mogą naprawdę wiele wynieść z takiej współpracy. Z tym że dobrze aby taka współpraca trwała dłużej niż miesiąc. Kupując gotowy plan treningowy w Internecie, otrzymujesz tylko ten plan. Decydując się na współprace z trenerem online, często po prostu dostajesz znacznie więcej, nie dopłacając zbyt dużo.

Obserwuj mój Instagram: https://www.instagram.com/darek.saker/ aby bardziej mnie poznać. Ostatnio staram się być tam aktywniejszy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] zaczynasz, tkwij w swoich postanowieniach aż osiągniesz cel. Często ludzie zgłaszają się do trenera online, ponieważ właśnie nie są obiektywni co do swojego wyglądu.Drugi błąd, to według mnie, […]