You are currently viewing Co zjeść po treningu?

Co zjeść po treningu?

Jak powinien wyglądać posiłek po treningu? Tu też odpowiedź brzmi – to zależy. Ale od innych czynników. Głównie od tego czy jadłeś cos przed treningiem. Według mnie jeśli miałbym wybrać, który posiłek w ciągu dnia jest najważniejszy – odpowiedział bym że posiłek po treningu. Dlaczego? Czytaj dalej.

Sprawdź też Co zjeść przed treningiem? Aby mieć pełną wiedze na temat żywienia około treningowego.

Czy posiłek po treningu jest ważny?

Tak, zdecydowanie jest ważniejszy, niż posiłek przed treningiem. Ale tutaj też, ważniejsza jest cała, dobowa podaż kalorii i makroskładników. Mimo wszystko warto zostawić sobie trochę kalorii, na posiłek po-treningowy, nawet w godzinach wieczornych.

Czy muszę zjeść coś już w szatni?

Często widuje, osoby na siłowni które już w szatni, nawet przed prysznicem, spożywają posiłki, często jest to odżywka białkowa i banan. Czy to przesada? Tak i nie… Optymalnie będzie spożyć coś już od 0-1,5 godziny po treningu, a tak przynajmniej wychodzi uśredniając wszystkie zalecenia z jakimi się spotkałem. Reasumując, jeśli po siłowni wracasz do domu, to odżywka białkowa z bananem już w szatni będzie przesadą. Jeśli po siłowni, następny możliwy posiłek wypadnie jakoś za 2 godziny, to konsumpcja czegoś już w szatni, może wydawać się dobra praktyka.

Okno anaboliczne trwa nawet do 48 godzin u osób początkujących. Tak że możesz wrócić do domu i spokojnie zjeść obiad. Powyższe zalecenia, to sposób optymalny, ale nie konieczny. według mnie najważniejsze i tak są preferencje.

co zjeść po treningu

Jak powinien wyglądać posiłek po treningu?

Posiłek po treningu aby był optymalny, powinien zawierać, mieszankę węglowodanów i białka, tłuszcze wydają się być obojętne. Posiłek powinien zawierać białko na poziomie 20-40g, dodatkowo porcja węglowodanów. Dobrze aby była to mieszanka sacharozy i fruktozy, ponieważ fruktoza korzysta z innego transportera glukozy, przez co glikogen szybciej się odbuduje.

Jeśli po treningu wracasz do domu i masz możliwość zjedzenie, zwykłego obiadu, bez kombinowania z odżywką białkową, to będzie najlepszą opcją.

Jak NIE powinien wyglądać posiłek po treningu?

Spora części osób, uważa że treningiem przepala niewyobrażalne ilości kalorii. Co jest bardzo często błędem. Trening siłowy przez godzinę, przepala około 150 kalorii, dlatego warto trzymać się założeń i nie rzucać się na jedzenie, po treningu. Możesz być zmęczony treningiem, i czuć głód, ale jedzenie wszystkiego z lodówki nigdzie cię nie doprowadzi.

Czy muszę jeść po treningu?

Oczywiście że nie musisz, ale opylanie jest coś zjeść, aby uzupełnić zapasy glikogenu, zatrzymać katabolizm oraz nasilić anabolizm. Jeśli natomiast po ukończonym treningu, masz zaplanowaną jeszcze jedną jednostkę treningową, może jakiś inny sport lub prace fizyczną, wtedy naprawdę dobrze jest zjeść. Po treningu często też jesteśmy wypłukani z minerałów, dlatego też warto nie pomijać tego posiłku.

Jeśli pominąłeś posiłek przed treningowy, to powinieneś zjeść posiłek po treningu.

Podsumowanie:

Warto zadbać o posiłek po treningowy, szczególnie, jeśli pominęło się posiłek przed treningiem. Często też ludzie popełniają błąd, że po wieczornej aktywności, nie jedzą posiłku, bo „na noc nie można jeść”, można, opisałem co wolno, a czego nie w Jak dobrze spać, 10 praktycznych porad. Jest to błąd, choć nie duży, ale można go łatwo wyeliminować. Dzięki czemu zapewniając sobie lepszą regeneracje podczas snu.

Obserwuj mój Instagram: https://www.instagram.com/darek.saker/ aby bardziej mnie poznać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Mięśnie składają się w 75% z wody, narządy w 80% składają się z wody, mózg w 80% składa się z wody, krew składa się w 85% z wody, ogólnie człowiek składa się z wody. Dlatego zaburzenia gospodarki wodnej organizmu mają zły, a nawet destrukcyjny wpływ na organizm. Ciągłe zmęczenie, bóle głowy, odczuwanie pragnienie, suchość w ustach, wysuszone oczy nie wspominając o ciemnym kolorze moczu (bo o tym na końcu), to objawy odwodnienia. Wtedy należy szybko uzupełnić płyny. Dodatkowo odwodnienie, obciąża układ sercowo-naczyniowy, podnosi temperaturę ciała i przyczynia się do osłabienia wydolności. Właśnie! Nawet lekko odwodniony, zrobisz gorszy trening… Niż jakbyś był odpowiednio nawodniony. Dlatego przed treningiem, szklaneczka wody! Tak jak wspominałem w – Co zjeść przed treningiem? I Co zjeść po treningu? […]

[…] w postaci 3-6 posiłków w ciągu dnia. Ważną rolę podczas okresu masowego, będzie odgrywał posiłek po treningu oraz ostatni posiłek w ciągu dnia. Optymalnie byłoby, gdyby posiłek potreningowy, zawierał 25g […]