Asystent żywienia – nowa, ciekawa aplikacja do liczenia kalorii. Każdy kto zaczyna lub zaczynał swoją przygodę z liczeniem kalorii, na pewno szukał tej jedynej właściwej aplikacji, tego „Świętego Grala” który ułatwi cały proces. A aplikacja Asystent żywienia z pewnością dużo ułatwia. Osobiście liczę kalorie już od paru lat, z małymi bądź większymi przerwami. Przerobiłem już dość dużo aplikacji do liczenia kalorii. Asystent żywienia całkiem pozytywnie mnie zaskoczył, ponieważ ma kilka fajnych funkcji o których sam myślałem, że fajnie by było gdyby ktoś zrobił taką apkę. Jak twierdzą twórcy, sami mieli problemy typu: “Co na obiad, co na śniadanie, co kupić ze sklepu”. Tak że jest to aplikacja tworzona przez ludzi z takimi samymi problemami dietetycznymi jak my!
Czym wyróżnia Asystent żywienia?
Do rzeczy, czym tak pozytywnie zaskoczył mnie asystent żywienia. Po pierwsze, możesz tworzyć przepisy i wymieniać się nimi ze znajomymi, jak dla mnie bardzo ciekawy i motywujący pomysł. Po drugie, jest opcja Auto-uzupełnij, czyli jednym kliknięciem, aplikacja podpowiada, czym możesz uzupełnić brakujące kilokalorie. Według mnie genialny pomysł, naprawdę pomocna funkcja. Kolejnym powodem jest to, że w aplikacji jest masa pomysłów na posiłki. Przepisów jest od groma i co mi się najbardziej podobało, jest możliwość edytowania czyjegoś przepisu zanim go dodasz.
Następną rzeczą, która jest też super, jest to że można stworzyć listę zakupów, na podstawie potraw i produktów które się dodało do dziennika żywieniowego. Lista zakupów jest podzielona na kategorie, np. mięso, nabiał itd. Następnym ciekawym ułatwieniem jest to że można pobrać gotowe plany żywieniowe na cały tydzień z góry. A następnie pobrać listę zakupów, aby mieć wszystko ogarnięte. Ostatnią funkcją która mi się spodobała, jest możliwość dodania samych kilokalorii i makroskładników osobno, fajna przydatna opcja podczas jedzenia na mieście lub u rodziny.

Czy Asystent żywienia to darmowa aplikacja?
Tak, aplikacja sama w sobie jest darmowa. I można korzystać ze znacznej większości funkcji bez wydawania ani złotówki. Aczkolwiek premium jest obecne.
Co daje premium? Dzięki premium możesz tworzyć własne przepisy i udostępniać je znajomym, możesz ustalić cel kaloryczny inny, na każdy dzień. Dodatkowo możesz tworzyć przepisy na wzór twojego wpisu w dzienniku, czyli na podstawie dodanych w ciągu dnia produktów. A teraz to co jest super w tej aplikacji Auto-uzupełnij, na pewno bywało tak, że zostało Ci trochę kilokalorii w ciągu dnia i nie wiedziałeś/aś co zjeść. Asystent żywienia podpowie Ci, czym możesz dobić brakujące kilokalorie, według mnie genialny pomysł.
Ile kosztuje premium? Co ciekawe, premium w tej aplikacji jest aż za tanie, bo 3,33 złoty miesięcznie, co rocznie daje 39,99 złoty. To równowartość jednego lub dwóch batoników w miesiącu.
Asystent żywienia – zalety i wady
- Zalety:
- Dużo przepisów i pomysłów
- Możliwość dzielenia się przepisami z innymi
- Ustalanie niestandardowego celu kalorycznego
- Auto-uzupełnij, jeżeli brakuje pomysłu
- Możliwość tworzenia listy zakupów
- Gotowe plany na cały dzień, a nawet tydzień
- Możliwość dodania samych kilokalorii i makroskładników
- Wady:
- Nie wszystkie produkty mają dodany kod kreskowy (kwestia czasu, bo to nowa aplikacja)
- Niektóre kozackie funkcje wymagają premium (około 3 zł miesięcznie)
Jak widać, ilość zalet znacznie przewyższa wady. W mojej opinii, ta aplikacja jest po prostu fajna, widać że tworzona przez kogoś kto nie raz w życiu liczył kalorie. Warto się jej po prostu przyjrzeć, nawet jeżeli celem nie jest liczenie kalorii a po prostu brak pomysłów na posiłki.
Czy warto wypróbować tą aplikację?
Oczywiście że warto, całkiem sporo darmowych funkcji i masa, naprawdę masa przepisów. Co więcej, można wypróbować premium za darmo przez 14 dni. Kliknij tutaj i sam sprawdź aplikację.
Obserwuj mój Instagram aby bardziej mnie poznać. Ostatnio jestem tam aktywniejszy!